2:0 w ramach 28 kolejki

Mecz, który Polonia Środa Wielkopolska rozegrała ostatnio u siebie na pewno mógł podobać się kibicom. Przeciwnik nie był byle jaki, gdyż na własnym boisku podejmowaliśmy Zawiszę Bydgoszcz. Dzięki dobrej taktyce, świetnej formie całej drużyny i konsekwentnej postawy piłkarzy, udało się zaliczyć solidne zwycięstwo 2:0. Spotkanie to było rozgrywane w ramach 28 kolejki II grupy 3 ligi.

Przebieg meczu

Bez żadnej przesady można powiedzieć, że mecz właściwie rozstrzygnął się w pierwszej połowie. Gospodarze doskonale czytali grę gości i dostosowali swoją postawę na boisku do tego, co prezentowali gracze Zawiszy. Goście ostro weszli w ten mecz i arbiter musiał kilka razy sięgać po żołtą kartkę. Kibice trochę czekali na kluczową akcję. Ta miała miejsce w 40 minucie. Gola na 1:0 dla Polonii Środa Wielkopolska strzlelił Chinedu Kievin Durueke. Ten sam piłkarz trzy minuty później podwyższył na 2:0. W drugiej połowie zarówno Polonia jak i Zawisza nie zaprezentowały żadnej akcji, która zakończyłaby się golem. Dzięki skutecznej obronie udało nam się dowieść wynik do końca.