Wygląda na to, że w ostatniej, szesnastej rundzie gier w trzeciej lidze piłkarskiej drużyny z Wielkopolski miały dość trudny czas. Tylko dwie z nich, Unia Swarzędz oraz Polonia Środa Wielkopolska, zdołały zdobyć pełną pulę punktów. Unia triumfowała nad Cartusią Kartuzy, wygrywając 1:0. Z kolei zawodnicy Polonii Środa Wielkopolska pod kierunkiem trenera Pawła Kutyni zakończyli mecz z Sokołem Kleczew wynikiem 2:0.

Niestety, nie wszystkie spotkania w rundzie kończyły się sukcesem dla naszych drużyn. Noteć Czarnków i Pogoń Nowe Skalmierzyce poniosły porażki. Nowy uczestnik rozgrywek, Noteć Czarnków, poniósł ciężką porażkę na własnym terenie przeciwko Błękitnym Stargard, kończąc mecz wynikiem 1:4. Zawodnicy Pogoni Nowe Skalmierzyce również mieli pecha, przegrywając 0:1 na boisku rywala – Elany Toruń.

Co więcej, Sokół Kleczew doświadczył drugiej porażki w lokalnym derby. Tydzień wcześniej przegrali 1:3 na wyjeździe z Unią Swarzędz, a teraz musieli uznać wyższość Polonii Środa Wielkopolska, przegrywając 0:2. W tym spotkaniu nie zdobyli nawet jednej bramki.

Sokół było bardziej agresywny na początku meczu, kontrolując grę na terenie przeciwnika i zdobywając kilka możliwości do stałych fragmentów gry. Mateusz Wzięch i Krystian Pawlak mieli szansę na zdobycie prowadzenia dla swojej drużyny, ale ich próby okazały się nieskuteczne. Szczególnie godne uwagi jest techniczne uderzenie Wzięcha z rzutu wolnego, które zostało jednak obronione przez Frąckowiaka. Mimo licznych prób, oba zespoły wróciły do szatni po pierwszej połowie spotkania bez zdobycia żadnej bramki.