Już niedługo znów ruszają Średzkie Sejmiki Kultury. Mimo, że kilka edycji zostało odwołanych, to pod koniec maja średzianie spotkają się w Parku Łazienki, aby wspólnie się zabawić.

Średzkie Sejmiki Kultury odbędą się w ostatni weekend maja, czyli 28 i 29 maja. Dokładny harmonogram wydarzeń jeszcze się tworzy, ale już wstępnie wiadomo, kto wystąpi dla średzkiej publiczności w Parku Łazienki.

W sobotę 28 maja wystąpi zespół Piękni i Młodzi, grający muzykę disco polo oraz dance. Zespół został założony w 2012 przez Magdalenę i Dawida Narożnych oraz Daniela Wilczewskiego. Do ich największych przebojów należą takie utwory jak „Ona jest taka cudowna” czy „Kocham się w Tobie”. Piękni i Młodzi wzięli udział w przesłuchaniach do siódmej edycji programu “Must Be the Music. Tylko muzyka” emitowanego przez telewizję Polsat. Na etapie przesłuchań zaprezentowali piosenkę „Kocham się w tobie” i zakwalifikowali się do etapu półfinałowego, podczas którego zaprezentowali swój przebój „Niewiara”, którym awansowali do finału. 

Tego samego dnia wystąpi również znana wszystkim Urszula. Ta piosenkarka i autorka tekstów, która koncertuje już od lat 70. XX wieku jest powszechnie szanowaną artystką, która weszła na stałe do klasyki polskiej muzyki popularnej. W 1977 zdobyła Złoty Samowar na XIII Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Takie przeboje jak „Dmuchawce, latawce, wiatr”, „Malinowy król” czy „Konik na biegunach” są do dziś ulubionymi piosenkami wielu Polaków.

Atrakcje na niedzielę

Natomiast w niedzielę 29 maja wystąpi zespół After Party wykonujący muzykę z pogranicza gatunku disco polo, folku, muzyki biesiadnej, techno, muzyki klubowej i dance. Liderem grupy jest Patryk Pegza, a funkcję DJ-a pełni Mariusz Pawlak, znany jako „DJ Pawlo”. Teledyski zespołu w serwisie YouTube do lipca 2021 wyświetlono ponad 400 mln razy! To świadczy tylko o ogromnej popularności After Party.

Oprócz After Party zagra też Papa D, szeroko znany jako Papa Dance. Zespół powstał w latach 80. XX wieku kiedy odniósł ogromny sukces. Muzycy tworzyli utwory syncpopowe, czyli z dużą ilością elektroniki, które nawiązywały również do disco i muzyki tanecznej. 

Szykuje się niesamowity weekend!