Minęła kolejna edycja programu Dobre Działania Diamant, w ramach której nagrodzono cztery inicjatywy mające dbać o polską kulturę i tradycję lokalną. Jedna z nagród powędrowała do powiatu średzkiego.

Środa Wielkopolska została wyróżniona podczas ostatniej edycji programu Dobre Działania Diamant. W całej Polski nagrodzone zostały cztery inicjatywy, w tym jedna z regionu średzkiego. Chodzi dokładnie o zorganizowanie atrakcji dla mieszkańców, którzy oddolnie – z własnych i zebranych funduszy – stworzyli miasteczko kontenerowe WSPÓŁDZIELNIA. Miejsce to wspiera lokalne wartości, jest wolne od alkoholu i przyjazne rodzicom – organizuje cykliczne koncerty, wystawy, kino plenerowe czy warsztaty. Dodatkowo miejsce to realizuje atrakcje i animacje dla dzieci, dając wytchnienie opiekunom.

Jacek Pietrowiak, jeden z jury konkursu, dyrektor fabryki Pfeifer & Langen Polska w Środzie bardzo cieszy się nie tylko z nagrody, ale przede wszystkim z tego, że takie miejsca są blisko ludzi. Angażują one społecznie, a także odbywają się w nich cykliczne spotkania kulturalne. Podczas konkursu doceniono głównie aktywność mieszkańców za prospołeczne postawy, które analizują potrzeby mieszkańców Środy. 

W tym roku Pfeifer & Langen z marką Diamant rozszerzyli formułę programu – w każdej edycji przyznawane są już nie trzy, a cztery nagrody finansowe, które mogą wspomóc lokalne społeczności, ich pasje oraz rozwój. Jeśli w Twojej miejscowości również powstają takie inicjatywy – zgłoś je do programu. Na kolejne zgłoszenia firma czeka do końca sierpnia.

Trzeba dodać, że od początku roku do programu zgłosiło się ponad 150 organizacji, stowarzyszeń czy grup zainteresowań, które miały rozwijać aktywności polskich, mniejszych i średnich miejscowości, wspierać polską młodzież, dbać o integrację Kół Gospodyń Wiejskich oraz miejskich kółek czy grup sportowych.

Miło słyszeć tak optymistyczne wiadomości. Miejmy nadzieję, że równie liczne zgłoszenia nadejdą również w tym roku.