Już dziś zaczyna się długo wyczekiwana Majówka. Od 30 kwietnia do 3 maja będą się odbywać różne wydarzenia, które miejmy nadzieję, przyciągną tłumy. Jakie więc atrakcje czekają na mieszkańców Środy i okolic w najbliższych dniach? 

Pogoda w województwie wielkopolskim na początku maja zdaje się obiecująca, więc można śmiało brać udział w wszelkich eventach organizowanych na świeżym powietrzu. 

Już dziś, w sobotę odbędzie się II Wiosenny Rajd Samochodowy. Start nastąpił o godzinie 10:00 z placu przy Ośrodku Kultury. Przez kolejne godziny będzie można podziwiać i kibicować uczestnikom Rajdu. 

O godzinie 12:30 na terenie Pachura Moto Center przy ul. Brodowskiej rozpocznie się wydarzenie inaugurujące początek sezonu motocyklowego. O godzinie 13:45 motocykliści wyruszą ulicami miasta w kierunku średzkiego jeziora. 

Jeszcze tego samego dnia warto wybrać się do zaniemyskiego GOK-u, gdzie na scenie wystąpi Kabaret Paranienormalni. Występ rozpocznie się o godzinie 19:00. Uwaga! Wydarzenie jest biletowane. 

Warto pamiętać, że dzisiejszy dzień w dużej mierze poświęcony będzie uroczystym obchodom Dnia Strażaka, a w Nowym Mieście to także okazja do świętowania 125. rocznicy powstania tamtejszej OSP. O godzinie 13:00 rozpocznie się msza św., po niej uroczystości przy remizie zakończone zabawą taneczną. Natomiast w Koszutach odbędą się obchody jubileuszu 75-lecia tamtejszej jednostki. Zbiórka przed kościołem o godzinie 12:00, a następnie msza św., oficjalne uroczystości, aby o 15:30 rozpocząć piknik i festyn strażacki.

Plan na kolejne dni

W niedzielę ciekawie może się okazać w Rogusku, gdzie odbędą się Spiningowe Mistrzostwa Koła PZW Nowe Miasto. Oprócz tego dnia, sezon rozpoczyna Średzka Kolej Powiatowa. Na pierwszy kurs do Zaniemyśla można się załapać o godzinie 10:00.

W poniedziałek 2 maja przypada Święto Flagi. Tego dnia o godzinie 16:00 nad jeziorem w Środzie rozpocznie się bieg z flagą. Zapisy od godziny 15:00.

We wtorek ma miejsce ważne święto dla całego kraju, bo rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji o godzinie 10:00 rozpocznie się w średzkiej Kolegiacie msza w intencji Ojczyzny, po której zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem gen. J. H. Dąbrowskiego. O godzinie 13:00 nad jeziorem średzkim rozpocznie się charytatywny piknik dla hospicjów. Z kolei w Nowym Mieście msza za Ojczyznę rozpocznie się o godzinie 11:00. Wcześniej, bo o 9:20 na tamtejszym Rynku strażacy zaprezentują swoje umiejętności podczas pokazowej akcji gaśniczej.

Tego samego dnia w Zaniemyślu odbędzie się rajd rowerowy. Miłośnicy tego sportu spotkają się przy Amfiteatrze o godzinie 12:00 i wyruszą w 21-kilometrową trasę. 

Jak widać, długi weekend zapowiada się ciekawie, aktywnie i z wielką pulą atrakcji. Udanej zabawy!