Po zaciętej rywalizacji, Gedania 1922 Gdańsk musiała uznać wyższość drużyny Polonia Środa Wielkopolska, która pokonała gdańszczan w stosunku 2:1. Było to ostatnie spotkanie Gedanii w roku 2023, jak również inauguracyjne starcie rundy wiosennej grupy drugiej III ligi.

Mecz przypadał na trudne warunki atmosferyczne – padał śnieg, co mogło wpływać na grę obu zespołów. Sytuacja dla Gedanii skomplikowała się jeszcze bardziej w 38. minucie meczu, kiedy to zawodnik tej drużyny, Igor Bogdański, został ukarany czerwoną kartką. Z tego powodu gedaniści przez większą część meczu musieli radzić sobie w dziesięcioosobowym składzie.

Wydawało się, że mimo tych niedogodności gdańszczanie będą w stanie stawić czoła przeciwnikowi. Jednak brak jedenastego zawodnika i zmęczenie dały o sobie znać. Gospodarze tego dnia, piłkarze Polonii Środa Wielkopolska, skorzystali z sytuacji i strzelili dwa decydujące gole w przeciągu zaledwie 12 minut.