Miłośnicy mocniejszego brzmienia szykują się na fantastyczne wydarzenia. Podczas dzisiejszego wieczoru w Chociczy zagrają zespoły takie jak Mirage on Tomorrow, Winds Brought Siberia, Uliczny Opryszek czy legendarny Dezerter.

25 czerwca od godziny 16.00 w Chociczy będzie słychać ostrzejsze brzmienia. Odbędą się bowiem koncerty muzyki rockowej i punkowej, a wszystko to w ramach Festiwalu Gardłoryki.

Festiwal Gardłoryki jest organizowany od 2012 roku. Z początku odbywał się w lasku Guć w Nowym Mieście, ale imprezę przeniesiono do Chociczy. Festiwal wraca po dwuletniej przerwie, choć w tym roku impreza po raz pierwszy jest biletowana. Na scenie będzie można zobaczyć m.in. Dezertera oraz Grzegorza Kupczyka z zespołem CETI, który zaprezentuje materiał podsumowujący czterdziestoletnią działalność artysty na scenie. Oprócz tego fani usłyszą Mirage on Tomorrow, Winds Brought Siberia, Ulicznego Opryszka oraz wrocławską kapelę Moyra.

Koncerty rozpoczną się o godzinie 16:00, a brama przypałacowego parku będzie otwarta już dwie godziny wcześniej. Dzieci do dwunastego roku życia wchodzą za darmo. Organizatorem wydarzenia są członkowie Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Nowomiejskiej. 

Na tegoroczne wydarzenie można było wygrać dwie wejściówki od organizatora. Należało na adres mailowy przesłać krótką (maksymalnie cztery wersy) rymowankę z użyciem słowa GARDŁORYKI. Nagrodzone miały zostać dwa wierszyki, które zdaniem redakcji były najbardziej oryginalne, czyli wesołe i oddające charakter festiwalu. Czy ktoś skorzystał? Czy komuś się udało?

Udanej zabawy!