Podczas szóstego spotkania w grupie 2 III ligi piłki nożnej, drużyna Błękitni Stargard pokazała swoją przewagę nad Polonią Środa Wielkopolska, zwyciężając aż 3:0. Było to pierwsze zwycięstwo na własnym terenie dla zespołu z Stargardu w tym sezonie, co potwierdziło znaną maksymę, że trzecia próba jest najskuteczniejsza – poprzednie dwie domowe próby bowiem nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

W pierwszej połowie meczu, drużyna gospodarzy wyraźnie dominowała, kończąc ją prowadzeniem 2:0. Za oba gole odpowiadał Mateusz Piotrowski, który pokonał bramkarza rywali dwukrotnie – najpierw w 5., a następnie w 26. minucie gry. Drugą połowę spotkania, w 83 minucie, podsumował Konrad Prawucki, ustalając wynik na korzyść Błękitnych.

Ten triumf stanowi trzecie zwycięstwo stargardzkiego zespołu w tym sezonie. Dzięki temu, klub Błękitni Stargard awansował w tabeli ligowej, zajmując obecnie czwarte miejsce. Kolejne wyzwanie przed drużyną to mecz, który odbędzie się 8 września w Toruniu, gdzie ich rywalem będzie tamtejsza Elana.